About Designer
BIO

IZABELA KOMJATI

KOMJATI čítaj/#com.JaTY

Po ukončení štúdia na Vysokej Škole Výtvarných Umení odbor odevný dizajn som si v roku 2002 založila svoju vlastnú značku IZABELA KOMJATI, pod ktorou tvorím dodnes. Tvorím originálne limitované kolekcie na princípe udržateľnosti slowfashion pre ženy/BOHYNE/, ktoré majú radi kvalitné materiály a chcú držať krok s módou. V ateliéri sa venujeme aj individuálnym zákazkám pre klientky.

V mojom poňatí je moderná Bohyňa vznešená, sama sebou a nesnaží s byť dokonalá, pretože už sama o sebe je hodnotou vo všetkých polohách a podobách jej života. Tvorí svoj život slobodne . Je sebavedomá a plne vedomá svojej vlastnej sily – Bohyne v sebe. Svoju krásu necháva vynímať v prírodných materiáloch a sú pre ňu prirodzené.

Od začiatku som sa venovala tvorbe šiat na mieru v štýle haute couture a navrhovala svadobné šaty, plesové róby a koktejlky na rôzne spoločenské udalosti a používala len najluxusnejšie materiály dovezené z Talianska, Francúzska a Anglicka. Na týchto zakázkách sa dodnes podiela aj moja mama – majsterka výroby s vyše 55 ročnou praxou, od nej som sa naučila všetky zručnosti a fortiele šitia dámskych šiat na mieru.

Od roku 2003 som začala spolupracovať s maďarskou firmou Daalarna couture, kde som zastávala rolu návrhárky pre slovenskú klientelu. Mala som možnosť naučiť sa tímovej práci, komunikácii s klientom, rozpoznávať potreby slovenských zákazníčok a robiť aj poradenstvo.

Medzitým som sa venovala aj osobnému stylingu a stylingu reklám, a aj ako módna redaktorka v módnych magazínoch Šarm a Sme ženy.
Mojou pridanou hodnotou je že pri tvorbe šiat na mieru zohľadňujem aj šatník majiteľky a tak tvorím pre zákazníčku rôzne kombinácie a praktické varianty.
Viem navrhnúť udržateľný šatník.

Po roku 2008 nastala celková zmena potrieb žien a zmenil sa aj štýl obliekania, doba sa neuveriteľne zrýchlila, čo umožnilo vstúpiť eshopom na trh a obľuba online nákupov oblečenia vzrástla. Ja som sa začala venovať menším sériám limitovaných kolekcií dvakrát ročne a začala som vyrábať aj rôzne veľkosti šiat.

Po uzávierke roku 2019 som ale zistila, že naša výroba šiat z umelých materiálov enorme vzrástla od roku 2002 a pomer umelých tvorí viac ako 60%. Vzhľadom na tento stav a súčasnú situáciu ekosystému som sa rozhodla obmedziť výrobu šiat z PES /polyester/ a začať vyrábať šaty z nových udržateľných materiálov pod líniou BELIKEGODDES.

Mám radosť, že sa doba opäť vracia k udražateľnosti a že udržateľnosť mi vracia prácu s prírodnými materiálmi. Mám možnosť ženám ukázať úplne nové možnosti v materiáloch, ktoré budem postupne prinášať vo svojich kolekciách.


KRÁĽOVNÁ ŠIAT IZABELA KOMJATI – napísala v recenzii pre LA FEMME 9/2011 PhDr. Dana Lapšanská, rešpektovaná módna žurnalistka a odborníčka v oblasti módneho marketingu.
Už to bude pomaly desať rokov čo Izabela Komjati zaujala svoje miesto na slovenskej módnej scéne a spolu s ďalšími absolventmi Ateliéru odevného dizajnu Vysokej školy výtvarných umení začala písať novú a veľmi viditeľnú etapu slovenskej módy. Veď práve s menami týchto prvých absolventov môžeme hovoriť o skutočne novej a silnej generácii slovenských odevných výtvarníkov, ktorá svojím talentom a odbornou prípravou je schopná formovať našu modernú slovenskú módnu identitu. Izabela miluje šaty a dokáže s nimi doslova čarovať. Každá jej kolekcia je v podstate o šatách a práve na tomto jedinečnom dámskom kúsku vždy rozohrá veľmi rafinovanú a zároveň krehkú a subtílnu hru s detailmi a dokonalým strihovým riešením. Jej šaty vždy nahrávajú ich nositeľkám. Sú to šaty, ktoré akoby mali v sebe zakódované potreby, očakávania i predstavy žien, ktoré túžia byť krásne, no nikdy nie prvoplánovo. Ich kúzlo je v istej plachej krehkosti. Izabela Komjati nechce, aby ženy v jej šatách šokovali svoje okolie, ona svojimi šatami ponúka ženám potešenie z ich samotného nosenia a istý diskrétny luxus. Izabela Komjati je návrhárka, ktorá cíti pulz doby a dobre vie, po čom ženy túžia na jednej strane, a na druhej dokáže tento pulz doby dostať do modelov s visačkou originality. Vďakabohu, že nepotrebuje pre svoju módnu tvorbu žiadne témy či príbehy, ale tvorí jednoducho módu. Pravidelne sa ňou prezentuje na rôznych módnych a spoločenských akciách na Slovensku ale aj v Čechách.

CONTACT
Pre bližšie informácie o kolekcii a možnosti spolupáce ma kontaktujte na:

+421 918 513 336